You are using an outdated web browser. As such, this site will not look as it does on newer browsers.
Please consider upgrading your web browser, to a newer version. Thank you.

 
descriptive text
 
Wersja niemiecka

Seite noch im Bau!

Drodzy goście!
Pilnie poszukujemy osób posiadających w swoich zbiorach pocztówki lub fotografie z miejsc związanych z Trzebnicką KD.

Nawiążemy również kontakt z posiadaczami starych widokówek z:
ObornikŚl.(Obernigk) Strupiny (Stroppen), oraz wszystkich wsi
i miasteczek z
okręgu trzebnickiego, w szczególności: Milonowic (Mahliau) oraz
Kowala (Kawallen),
nie koniecznie związanych z tematyką kolejową.
 
Pisz śmiało!
 

phantom.gif
Archiwalia
  <<<<

STACJE / Wrocław Poświętne - 28 wrzesień 2007:
> Już niemal tradycją się stało, że aktualizacje na tej stronie pojawiają się rzadko, jednak konsekwentnie
w najmniej oczekiwanym momencie. Tym razem dodany został opis kolejnej wrocławskiej stacji: Poświętne. Przy tej okazji dodatkowo zaktualizowane zostały działy: Stacje oraz Linki natomiast na pozostałych podstronach poprawiono jakość niektórych umieszczonych wcześniej zdjęć. Uzupełniona została również lista osób, które uprzejmie zechciały podzielić się z nami swoimi zbiorami na potrzeby tej oto strony. Dzięx.
 
STACJE / Trzebnica Gaj - 7 październik 2006:
> Idąc za (nieco wstrzymanym) ciosem, postanowiłem dokończyć i całkowicie zgłębić temat Trzebnicy.
Tym razem `na warsztat` wziąłem warsztaty naprawcze, parowozownię oraz stację węzłową, która znajdo-
wała się w centrum tego miasteczka. Mam nadzieję, że ta spora porcja materiału, zaprezentowana przy tej aktualizacji, okupi Państwu czas oczekiwania, który minął od ostatniego mojego zapisu.
 
STACJE / Trzebnica Zdrój - 24 kwiecień 2006:
> Niniejsza aktualizacja jest pewnym istotnym odstępstwem od przyjętej początkowo przeze mnie konwencji - umieszczania opisów stacji w trybie chronologicznym. W związku z licznymi naciskami z Państwa strony, postanowiłem 'wyłamać się' nieco z tego podejścia, czego dowodem jest dzisiejszy dodany materiał.
 
STACJE / Wrocław Różanka Wąsk. - 2 kwiecień 2006:
> W dzień po 'Prima Aprilis', tak dla pewności, aby nikt nie traktował tego anonsu jako żartu, prezentuję Państwu następne uaktualnienie niniejszej strony. Tym razem podjąłem się drobiazgowej dokumentacji dawnej stacji Wrocław Różan. Pomimo krótkiego okresu czasowego, który dzieli tą aktualizację od poprzed- niej, w przypadku dodanych dziś treści na pewno nie sprawdzi się powiedzenie, że 'co nagle to po diable...'
 
STACJE / Wrocław Karłowice - 28 marzec 2006:
> Zgodnie z obietnicą wiosennych nowości, prezentuję Państwu kolejną aktualizację. Wrocław Karłowice
to następna na trasie stacja, która przez niespełna 52 lata służyła pasażerom. Wszelkie zdjęcia pochodzące
z tego właśnie miejsca na które udało mi się natrafić w trakcie poszukiwań z dniem dzisiejszym mogą Państwo oglądać na naszej stronie. Gorąco zapraszam!
 
LINKI - 9 marzec 2006:
> Niespełna rok po ostatniej aktualizacji postanowiłem przypomnieć nieco o swoim istnieniu i podarować Państwu nowy dział. Przy tej okazji zdecydowałem się także wprowadzić szereg poprawek do istniejących już podstron. Tym sposobem, kilka nowych elementów trafiło m.in. do działu Bilety i Rozkłady. Gorąco zachę- cam do zachowania odrobiny cierpliwości i potraktowania tego uaktualnienia jako przedsmaku wiosennych nowości...
 
STACJE / Wrocław Towarowy - 12 marzec 2005:
> Tą aktualizację - dodaną z lekkim poślizgiem - dedykuję wszystkim Paniom z okazji ich marcowego święta. Tym razem na warsztat została wzięta stacja towarowo - przeładunkowa, którą mam przyjemność codziennie oglądać z okien swojego mieszkania.
 
STACJE / Wrocław Wąskotorowy - 22 styczeń 2005:
> Na wstępie chciałbym wszystkim złożyć najlepsze życzenia w związku z nadejściem Nowego Roku!
Z uwagi na to, że aktualizacja ta byłaby i jest pierwszą w roku 2005 - postanowiłem, że koniecznie musi
być ona wyjątkowa. Na ile mi się to udało, oceńcie Państwo sami... :o)
 
STACJE - 16 listopad 2004:
> Oto przedsmak przyszłych aktualizacji! Na podstronce tej zostały przedstawione bardzo szczegółowe schematy Wrocławsko - Trzebnicko - Prusickiej Kolei Wąskotorowej wraz ze Żmigrodzko - Milicką Koleją Powiatową, które po wojnie utworzyły Wrocławską Kolej Dojazdową. W najbliższym czasie zamierzam przedstawić Państwu, wszelkie dostępne i zgromadzone przez nas informacje odnośnie każdej z wymie- nionych stacji. Zapraszam zatem do odwiedzin!
 
FORUM & INFO - 25 październik 2004:
> Nowy dział już wystartował! Znajdą w nim Państwo informacje odnośnie osób, z którymi współpracujemy
i których trud wykorzystaliśmy przy pracy nad tą stroną. Dodatkowo w dziale tym - księga gości!. Zachę- camy do zostawiania wpisów i wyrażania swoich opinii na temat tej strony oraz Wrocławskiej KD.
 
BILETY I ROZKŁADY - 11 październik 2004:
> Uruchomienie kolejnego działu, zawierającego archiwalne rozkłady jazdy wrocławskiej kolejki wąskoto- rowej, bilety oraz papiery wartościowe związane z linią. Przy tej okazji informuję, że z dniem dzisiejszym stronka ta, została przeniesiona na szybszy serwer, co oczywiście nie miało wpływu na zmianę jej
oficjalnego adresu. Ewentualne zakładki, proszę zatem dokonywać na ten właśnie adres.
 
HISTORIA LINII - 1 październik 2004:
> Uruchomienie pierwszego działu na stronie, szczegółowo opisującego historię Wrocławskiej Kolei Dojaz- dowej. Znajdą Państwo w nim zdjęcia, artykuły, opisy oraz wzmianki dotyczące istnienia wąskotorówki, obejmujące okres jej świetności a także opowiadające o smutnym upadku linii.
 
WERSJA TESTOWA STRONY - 1 październik 2004:
> Uruchomienie roboczej wersji strony. Zawiera ona szkic przyszłych działów, które w przyszłości sukce- sywnie będą się tu pojawiać a w miarę napływu nowych danych - rozbudowywać; czego Państwu i sobie życzę. Zapraszam do odwiedzin oraz do wymiany spostrzeżeń oraz informacji na temat linii wąskotorowej, relacji: Wrocław - Trzebnica - Prusice. Z wyrazami szacunku, autor strony: Tomasz Pol